google-site-verification=CHTsXYN0BefdR8R3kG9nABISA1rdRQoAALXJb-RB08w

INSPIRACE – RECEPTY NA VÍKEND

20.05.2018

Krásný podvečer všem!

Dnes tu mám pro vás dva sladké, výživné a především zdravé recepty. Co víc si přát, že? 😁😍 Opravdu si při redukci nemusíte odpírat takovéhle dobroty. A navíc - z těchto nemusíte mít výčitky svědomí a zaručeně budou chutnat všem - i těm, co zdravému životnímu stylu příliš neholdují :) První recept je tip na výbornou snídani, která zasytí na celé dopoledne - něco na způsob žemlovky - akorát místo žemle jsou tam vločky (páč ty se můžou že jo 😅😂 ). Druhý recept se jistě bude hodit v teplých dnech jako byl například ten dnešní - ledové jogurtové kostky.

SNÍDANĚ NA ZPŮSOB ŽEMLOVKY

Potřebujeme (na jednu porci):
100g nastrouhaného sladšího jablka (bez slupky)
1 milko jogurt bílý (140g)
30g ovesných jemných vloček
Ořechové máslo (já použila čoko-arašídové od Šufánka)
Skořici
Stévii
Máslo na vymazání formičky

Postup:
Menší formičku vymažeme máslem a na dno rozetřeme vrstvu nastrouhaného jablka, které jsme předtím ochutili skořicí a stévií. Poté zasypeme poloviční dávkou vloček. Dále navrstvíme celý jogurt, který stévií lehce zaprášíme. Následuje opět vrstva vloček a vršek zakryjeme zbylými jablíčky, která pokapeme ořechovým máslem.Dáme zapéct do trouby na 15 minut na 175 stupňů.

OSVĚŽUJÍCÍ LEDOVÉ JOGURTOVÉ KOSTKY

Potřebujeme:
2 milko jogurty bílé (280g)
Odtučněnou zakysanou smetanu (100ml)
Ovoce (já použila 100g borůvek a ½ banánu)
Stévii
Ořechové máslo (já použila kešu máslo)
Posypka - pistácie, borůvky (a případně cokoli, co vás napadne, a máte rádi)

Postup:
Jogurty, smetanu a ovoce rozmixujeme a následně vyšleháme metličkou do hladkého krému. Můžeme přisladit stévií. Poté připravíme pekáček, který vysteleme pečicím papírem a nalijeme do něj jogurtovou směs. Vrch zasypeme čímkoli, co máme rádi - ovocem, oříšky, vysokoprocentní čokoládou a zacákáme ořechovým máslem. Dáme na hodinku až dvě do mrazáku. Následně krájíme na kostky a podáváme.

Užijte si pohodový víkend!
Vaše Katchaba❤️💚

NEBOJTE SE JÍST - A HUBNOUT!

Článek najdete i na fb ve skupině Jíme a hubneme s Katchabou :)